תא לחץ - זמינות, הפניות ותשלומים נוספים

תא לחץ – זמינות, הפניות ותשלומים נוספים

אם ישנו צורך בטיפול בתא חמצן עבור מטופל. דעו כי ברגע שישנה דרישה, אין צורך להמתין ומרגע הסדרת הפרוצדורה על ידי שליחת המסמכים וביצוע הבדיקות המתאימות, ניתן להתחיל.

לתשומת לבכם, כי על מנת לקבל הפניה לטיפול בתא חמצן עליכם להגיע לביקור אצל אחד מהרופאים הבאים: רופא אורטופד, רופא נוירולוג, כירורג פלסטיקה, רופא המתמחה בשיקום וכאב, רופא אונקולוג, רופא אף אוזן גרון, רופא המתמחה בספורט, רופא גניקולוג, רופא המתמחה בסוכרת. אלו מרבית התחומים בהם ניתן לקבל הפניה לטיפול בתא חמצן, אבל הם אינם היחידים, ואנו ממליצים להיוועץ ברופא המשפחה שלכם על מנת לקבל מידע מדויק יותר.

כמו כן, ישנם גם תחומים נוספים בהם ניתן לקבל הפניה, אך זו האחרונה ניתנת לטיפול באופן פרטי, ולא דרך הקופה. להלן התחומים: 

טיפול פוסט אירוע שבץ מוחי, טיפול פוסט פגישות ראש, פיברומיאלגיה, חירשות פנימית, פגיעות ספורט, טיפול בבעיות זיכרון וקוגניציה, טיפולי הזדקנות העור, טיפולים בבעיות נוירופסיכולוגיות כמו אוטיזם (C.P.‬ – CEREBRAL PALSY), ושיתוק מוחין. ‬‬‬

מבחינה פרוצדורלית, טרם קבלת הטיפול בתא לחץ, יש להצטייד במסמכים הבאים:

  1. מכתב ההפנייה שקיבלתם מהרופא שלכם, כאמור בפסקה הקודמת. 
  2. בדיקה מרופא אף אוזן גרון.
  3. צילום חזה מעודכן לזמן הטיפול.
  4. בדיקות נוספות אותן יבקש אתכם הרופא המפנה לבצע.
  5. התחייבות כספית מטעם קופת החולים שלכם (טופס 17) שמאשרת את תשלום הטיפול דרך הקופה. שימו לב, שטופס 17 תקף לחודש אחד ולכן אם ישנו צורך בסדרת טיפולים יהיה באחריותכם לחדש את הטופס בכל חודש מחדש. 
  6. חתימה על כתב הסכמה לטיפול בתא חמצן, אותו תקבלו מהצוות הרפואי טרם תחילת הטיפול, לצד הדרכה נכונה להמשך הטיפול.
  7. כמובן, שניתן בחלק מהמקרים לקבל השתתפות כספית גם מקופות החולים, תחת ביטוחי בריאות משלימים וכך יכול המטופל לשלם את ההשתתפות העצמית גרידא, אם בכלל. 
  8. טרם תחילת הטיפול, בררו עם רופא המשפחה שלכם את זכויותיכם בכל מקרה, ומהן האפשרויות העומדות בפניכם. לייעוץ נוסף מוזמנים לצלצל אלינו וניענה בשמחה לכל שאלה.

נקודה נוספת וחשובה על הצוות של תא הלחץ

ראוי לציין כי הצוות שילווה אתכם מורכב מצוות של מומחים בכל תחום ותחום הנושא או מאפשר את הטיפול באמצעות תא לחץ. כך למשל ישנו מומחה בתחום הרפואה ההיפרברית, רופא מומחה לכירורגיה פלסטית, כירורג מומחה לאורתופדיה, רופא מומחה לפצעים קשים, אחיות מוסמכות ואחיות חדר ניתוח, ואף טכנאים מוסמכים בתחום המכשור הרפואי אשר יבצעו בפועל את הפעלת תא החמצן.